Program


Kyndelmissevandring i Ho & En varm kop hos Sæberiget

Kyndelmissevandring i Ho & En varm kop hos Sæberiget

Skøn vandretur i Ho Plantage og besøg i Sæberigets butik og værksted til en kop kaffe og andet godt

No current events

You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk

KYNDELMISSEVANDRING I HO OG EN VARM KOP HOS SÆBERIGET

Kom med på en skøn vandring i Ho Plantage og til den storslåede udsigt fra Ho Bjerge og til Sønderside, fiskerlejet der forsvandt i stormfloden i 1634. Få alle de spændende historier om naturen og livet her længst mod vest.
Vi slutter af inde i varmen hos Sæberiget til kaffe og kage. Få fortællingen om Sæberigets arbejde med økologiske kropsprodukter og prøv dem selv. Der vil også være smagsprøver på økologisk øl og saft

Vandreturen er 8 km lang i varieret terræn, varighed 3 timer, herefter besøg hos Sæberiget

Mødested: Sæberiget, Hovej 13, Blåvand

Tidsrum: 12-16

Maks 18 deltagere.

Pris 400kr pr person: Inkluderer guidet vandretur, kaffe og kage, smagsprøver og test af Sæberigets produkter.

 

Our offer


En solo-cabaret om tidens hotteste emner: klimakrise, politikerlede, krig og fake news, Midt i denne kakofoni af vris, had og udskamning råber en mere end midaldrende privilegeret mand: SÅ SLAP DOG AF!

I denne musikdramatiske forestilling slippes hippierne løs og vi møder 70’erne og de store samfundseksperimenters tid. En periode med opgør mod alle autoriteter. I centrum er et hus i Hellerup, befolket af en helt unik familie, der selv havde valgt hinanden og sammen taget navnet KLØVEDAL. På samme måde som sidste sæsons forestilling om Virkner og Krag spilles denne på gulvet med publikum på begge sider.

Sebastian - cabareten opføres på Brasseriet efter en lækker middag, som er inkluderet i prisen. Sebastians sange præsenteres i alle dens afskygninger og tegner et skarpt satirisk og humoristisk portræt af Danmark gennem de sidste 50 års ud- og afvikling af velfærdssamfundet. På scenen står skuespillerne Mette Marckmann og Jacob Morild, bassisten Eva Skipper & pianisten, arrangøren og kapelmesteren Morten Wedendahl.

Suggestions


”Komik og Kaos - en hylende morsom forestilling med komikerne Farshad Kholgi og Lukas Birch. De to komikere tager os…

- går over scenen i 70 minutter uden pause!

Mord i Vejlby. Alle borgerne er rystede. Byens nye og uerfarne herrefoged, der også er præstens kommende svigersøn, tvinges til…

For arrangører
Har du brug for et billetsystem

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

CONTACT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Phone: +45 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.