Programm


Magiske Jekyll

Magiske Jekyll

I samarbejde med Nakskov Kulturdag og Nakskov Handel og Erhverv viser vi en fantastisk familieforestilling. For at få lavet det bedste program på kulturdagen vil forestillingen blive spillet i Havnebygningen ved Nakskov havn kl. 17.
 mehr

No current events

You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk

Last event date: 2021. Oktober 1. Freitag, 17:00

 

I 2017 optrådte Paolo Nani med stor succes på Nakskov Fjorddage med forestillingen Jekyll on Ice.

I år viser vi forhistorien, der skildrer Jekylls første skridt ind i magiens verden. Vi følger hans forsøg på at gå i sin fars fodspor, og hans udvikling hen imod den eventyrlige is-sælger, han endelig er blevet til.

Den festlige, sjove, magiske og underfundige forestilling, som ikke forudsætter, at man har set den første; slutter med en is-fest for publikum.

Der er gratis adgang, men hvis man vil være sikker på at have en reserveret siddeplads, skal man købe billet til forestillingen.

Uanset tidligere meddelelser vil forestillingen blive spillet i den østlige del af havnebygningen på Nakskov Havn, Havnegade 2. Og den vil spilles kl. 17.00 og vare ca 1 time.

(Paolo Nani Teater)

 

Unser Angebot


For nogle bliver det ikke rigtigt jul uden en koncert med Bachs Juleoratorium eller Händels Messias. Mange - især thyboer - har det på sammen måde med Engelsk Julemusik

Jette Torp er kendt som en af landets bedste og mest alsidige rytmiske sangerinder. Hun har bevæget sig fra en position som prominent entertainer og sanger i showbusiness, til i dag at fremstå som en moderne, autentisk og original sanger og sangskriver. Jette Torp har til dato udgivet 10 solo albums og har de sidste 20 år turneret og spillet i store såvel som mindre kulturhuse landet over. Koncerter med eget band, med landets symfoniorkestre, med big bands o.l.. Teater og shows har hun også været rundt med ligesom medvirken i diverse TV-programmer har været en del af hendes virke. De senere år har Jette Torp helliget sig koncerter med sin makker igennem mange år, Jan Kaspersen. Samspillet mellem de to udgør sammen med anekdoterne og sangene kernen i det, som Jette ofte har kaldt sit livs bedste og mest nærværende optrædener.

Glæd dig til februar 2026 og et brag af en hyldestkoncert, når MusicalDanmark åbner op for ”Miraklet i Århus” og skaber ”festivalstemning” på Nakskov Teater. I ”Høj sol over Aarhus” kan der opleves 40 af de største og mest elskede hits fra bl.a. TV-2, Gnags, Anne Linnet, Lis Sørensen, Thomas Helmig, Lars H.U.G og mange flere. Det bliver en aften, der både vil berøre og begejstre.

Angebote


En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.

Mord i Vejlby. Alle borgerne er rystede. Byens nye og uerfarne herrefoged, der også er præstens kommende svigersøn, tvinges til…

Traditionen tro besøger Aalborg Symfoniorkester sammen med internationale solister og dirigent Thisted kirke for årets oratoriekoncert.

<h4></h4>

CONTACT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Phone: +45 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!