Mødre
Jeg var en god mor - indtil jeg fik børn!
Det er en historie om fire kvinder, der mødes i en mødregruppe.
Læs mere
Jeg var en god mor - indtil jeg fik børn!
Det er en historie om fire kvinder, der mødes i en mødregruppe.
Læs mere
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Fredag, 06. November 2020 19:30
Jeg var en god mor - indtil jeg fik børn!“Mødre” er en forestilling der berører hvert et aspekt i livet efter at være blevet mor.
Det er både de store følelser og glæder, men i høj grad også morgenkvalme og ulvetime, søvnmangel og konkurrence om at være den bedste forældre.
Det er en historie om fire kvinder, der mødes i en mødregruppe i deres livs første arrangerede venskab, dvs. at mødes på tværs af forskelligheder i en ny fase af livet.
OBS: Mathilde Nordholdt, som er med på forestillingens pressebillede, er ikke med i turneudgaven af “Mødre”, men erstattes af Sara Møller Olsen.
Medvirkende: Szhirley, Lykke Sand Michelsen, Julie R. Ølgaard mfl.
Instruktion: Christine Exner
Mødre er forfattet af Christina Sederqvist, forfatter Julia Lahme, blogger Mette Marie Lei Lange, Lykke Sand Michelsen, samt Anna Bro.
Producent: Louise Schouw
Varighed: 1 time og 20 min uden pause.
Ragnhild sidder på kajen og kaster en fiskeline ud i havet. Hvad mon hun trækker op? En fisk? En krabbe? Noget nogen har smidt væk? Eller måske en flaskepost?
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Traditionen tro åbner Jim Lyngvild og Morten Paulsen igen i år dørene til deres fælles hjem vikingeborg, Ravnsborg, for det…
Bruuns Chokolade glæder sig over endnu engang at kunne åbne den smukke Fuchsiahave op for Afternoon Tea 2026.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.