Morgenstund på Næsholm
Oplev en magisk morgenstund på den gamle borgruin more
Oplev en magisk morgenstund på den gamle borgruin more
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Hør geolog Jakob Walløe Hansen fortælle historien om, hvad borgruinen Næsholm midt i Nygård Sø har været brugt til. Oplev fuglelivet i og omkring søen. Vi starter med lidt fællessang, kaffe/te, saft, hjemmebagt boller med urter m.m.
Gå selv en tur rundt om søen efter eventen.
Medbring selv kop og siddeunderlag – terrænet er ikke egnet til stole.
OBS: Kørestolebrugere kan komme frem til Næsholm, men ikke på selve øen.
Så er det helt sikkert - det er en sommer tradition, at EVENT &Os præsenterer Lis Sørensen med hendes fantastiske band i MusikLaden. De der har været ved de to sidste år, ved hvor magisk en kombination det er i uge 31: sommeraften, nostalgisk lade, et fantastisk band & en legendarisk sangerinde! Der er ikke noget at sige til, at der plejer at være total udsolgt
Om den danske underklasse og familien Hassans liv i Trillegården ved Århus. En historie om et lukket miljø og om Yahya Hassan – en af dette århundredes mest markante stemmer – der døde i en alt for ung alder.
Et moderne og hylende morsomt lystspil om generationskløfter, uventet omsorg og spirende menneskeligt fællesskab
En musikalsk tidsrejse tilbage til dengang, Tine Bryld gav os mod til at tale om alt det svære. En ungdom…
Skal du deltage i Wine Walk Talk er det oplagt at købe en glasholder. Den vil blive udleveret ved startstedet…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.