Programm


Naturens dag i Ramløse Havn

Naturens dag i Ramløse Havn

Kom med ud i naturen på Naturens Dag. Vi sejler fra Auderød til Ramløse havn, hvor der venter en masse oplevelser.  mehr

No current events

You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk

Last event date: 2020. September 13. Sonntag, 9:30

Oplev en uberørt og enestående smuk natur - og tag på sejltur med turbåden M/S Frederikke på Danmarks største sø – Arresø.

Denne dag sejler vi ud til Ramløse Havn hvor der i anledning af Naturens Dag venter en masse oplevelser. På havnen vil der være mulighed for at grille, fange insekter, høre om fugle og fisk, spille natur bingo, prøve en sejlbåd og meget mere. Vi sejler fra Arresødal kl. 09.30 og retur fra Ramløse kl.12.15.

Dato: 13. september 2020 kl. 09.30-12.15

Pris: Voksen kr. 150,00 | Børn kr. 30,00

Mødested: Arresødalvej 103, 3300 Frederiksværk

Praktisk information til turen
Ved store børnegrupper er du selv forpligtet til at medbringe redningsveste.

Badning
Det er ikke tilladt at bade i Arresø på grund af vandkvaliteten. Men området byder på mange andre dejlige

Find vej
Hvis du kommer nordfra til Arresødal og M/S Frederikke, vil din GPS gerne lede dig ind af vejen fra Vinderød siden af! Den vej er spærret med en bom. Du skal derfor fortsætte mod Frederiksværk og Hillerød til den store rundkørsel ved MC Donalds med den blå port. Tag vejen rundt i hele rundkørslen og kør ad samme vej du kom fra. Ca. 400 m fremme til højre, er skiltet mod turbåden Frederikke.

Unser Angebot


Carmen er en af de mest opførte operaer i verden. I vil opleve alle de kendte arier, krydret med ægte flamencodans akkompagneret af vores fantastiske kvartet, som til denne forestilling har et meget spansk islæt med klaver, guitar, akkordeon og klarinet.

Teater Patrasket har taget fat i endnu en håndfuld historier af Kim Fupz Aakeson: Om børn med svære tanker, om sære ting, der sker – og altid med noget, der løser sig til sidst. Alder: 5-10 år.

En hæsblæsende og vanvittig komedie, der tager udgangspunkt i det legendariske slag på Grathe Hede i 1157 – det afgørende opgør mellem de tre danske tronkrævere; Svend, Knud og Valdemar. Intro.

Angebote


Øresundsakvariet

Øresundsakvariet - viden, oplevelser og havsafari

Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!

Museum Vestsjælland

Vi rummer alt fra stenøkser til moderne politisk kunst

Vores museer tilbyder foredrag, workshops, byvandringer, omvisninger og andre spændende aktiviteter og events. I finder også aktiviteter til børn og…

...laver halløj i klostret

<h4></h4>

CONTACT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Phone: +45 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!