program


Ølsmagning på Skänk: Dansk mikrobryg for begyndere med Hornbeer
5

Ølsmagning på Skänk: Dansk mikrobryg for begyndere med Hornbeer

Den 21. maj inviterer Skänk og Hornbeer på en hyggelig frokost ølsmagning for dig, som gerne vil lærer mere om dansk mikrobryg, ølsmagning og ølbrygning.

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Dato for seneste arrangement: Lørdag, 21. Maj 2022 13:00

Den 21. maj inviterer Skänk og Hornbeer på en hyggelig frokost ølsmagning for dig, som gerne vil lærer mere om dansk mikrobryg, ølsmagning og ølbrygning.

Har du smagt øl fra nogle af de gode danske mikrobryggerier og vil gerne lærer mere, vil du gerne få udvidet din smagshorisont i forhold til hvad øl kan være, eller vil du bare hører om dansk mikrobryg og ølbrygning generelt, så skal du komme til ølsmagning for begyndere og interesserede med Hornbeer på Skänk.

Lørdag eftermiddag d.21 maj kommer Hornbeer forbi Skänk og står for en hyggelig ølsmagning til frokost/eftermiddag, samtidig med, at de fortæller om deres bryggeri, ølbrygning, og om dansk mikrobryg.

Det bliver en hyggelig eftermiddag i øllets tegn, hvor du kan få mere af vide om øllets spændende og lækre verden, smage en række gode øl og få udvidet din smagshorisont.

Til smagningen vil du også få en lækker frokost anretning af Skänks populære tapas, der i dagens anledning vil være fra gode danske slagterier og mejerier.

Smagningen er fra kl.13.00 til 16.00
Ønsker du at blive længere på Skänk, så husk at bestille bord efter ølsmagningen.

21 Maj - Hornbeer - Mikrobryg for begyndere

Praktisk:
Dato: 21 maj
Tid: kl. 13.00 - 16.00
Pris: 275 kr.

Aktuelt


Kom med ned under vandet, mellem de vuggende vandaks og oplev haletudsen Myrs forunderlige forvandling fra lille til frø. Sanseligt billedkunstteater for de mindste. Alder 2-5 år.

De populære bøger ”SALLYS FAR” er udgangspunktet for Louise Schouw Teaters helt nye forestilling med masser af sjov, ballade, rørende øjeblikke og nyskrevne sange. Alder: fra 4 år.

Du får nu muligheden for at opleve Ellen Hillingsø og Michael Moritzen som Melissa og Andrew, i det kendte stykke ”Kærestebreve”. En både gribende og morsomme fortælling om to mennesker, som mødes allerede som børn, og udvikler et livslangt venskab. En kærlighedshistorie og et venskab, som holdes i live af hundredevis af breve, breve som er stykkets omdrejningspunkt. Over alt i verden har store skuespillere stået på scenen i ”Kærestebreve”. I Danmark husker de fleste nok Bodil Kjær og Ebbe Rode, eller Susse Wold og Bent Mejding.

PÅ PLAKATEN


Vardemuseerne – Aktiviteter i området

Natursafari, i Nymindegab-malernes fodspor, Flygtningelejr Oksbøl, Bunkertur ved Blåvandshuk Fyr, Croquis for alle, Historisk sommervandring ved Flugt

Vardemuseerne inviterer til en række spændende guidede ture i den smukke natur omkring Varde. Uanset om du er stor eller…

Ronnie Flyvbjerg Olesen er til daglig kapelmester i Mariehaven og for Birthe Kjær.

En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.