Programm


Om lidt er alting nu

Om lidt er alting nu

Forestilling om nuet og de vigtigste øjeblikke. Hvad laver vi her? Hvad skal vi her? Hvad er meningen med det hele? Teatermagi for de små fra Reumertvindende TEATER MY. Alder 2-5 år
 mehr

No current events

You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk

Last event date: 2021. Oktober 3. Sonntag, 11:00

Ny poetisk og musikalsk forestilling fra Reumertvindende Teater My. Tiden er for de små forbundet med en intens koncentration om nuet. Indlevelsesevnen er sprudlende, livet er lige begyndt, og deres pudsige spørgsmål og undren rummer alt fra hverdagens nøgterne betragtninger til nogle af menneskets helt store spørgsmål: Hvad laver vi her? Hvad skal vi her? Hvad er meningen med det hele? 

De små oplever ofte teatret for allerførste gang. De skelner ikke mellem teater og virkeligheden. De to verdener flyder sammen, og i dette forunderlige grænseland møder jeg dem.” Teaterleder Mette Rosleff

OM LIDT ER ALTING NU er en samproduktion mellem Teater Refleksion og Teater MY.

 

Medvirkende: Mette Rosleff & Sigurd Dissing

Instruktion: Nina Kareis

Konsulent: Bjarne Sandborg 

Tekst: Mette Rosleff

Scenografi, dukker og objekter: Sigurd Dissing

Komponist: Pete Livingstone

Lys: Morten Ladefoged

Lyd: Morten Meilvang Laursen

Værksted: William Højbjerg

Producent: Teater My

Alder 2-5 år 

 

Unser Angebot


Til denne eftermiddags koncert får pianisterne fri bane til at udfolde sig på alle de mange tangenter på de to store flygler i Menighedssalen

BRYLD — En verden på TVÆRS er den fjerde forestilling i Teatergrads musikalske Danmarkskrønike. Den fortæller historien om en kvinde, der lyttede – for alvor. Med en sjælden blanding af faglighed, kærlighed og kontant ærlighed mødte Tine de unge i øjenhøjde. Hun vidste, hvad hun talte om. Hun havde set det meste – og levet endnu mere.

FYRTØJET er et vaskeægte eventyr med fabelagtige skuespillere og artister, et bombardement af visuelle effekter, ny musik og tekster – og ikke mindst en evigt aktuel historie om mod, handlekraft, håb og tilgivelse.

Angebote


Haaning Collection

Et oplevelseshus med biler, mennesker og kulturhistorie i centrum

Visit Nordsjælland

Velkommen til Nordsjælland.

Frit efter Ole Lund Kirkegaards klassiker om det gule næsehorn på 2. sal skabt af Toppers trylleblyant. Om at holde…

<h4></h4>

CONTACT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Phone: +45 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!