Program


Opdag hvordan man laver dansk vin

Opdag hvordan man laver dansk vin

Vi fortæller og viser hele vinprocessen fra vinmarken til vineriet og afslutter med smagsprøver.

No current events

You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk

Er du nysgerrig på, hvordan vi laver vin i Danmark? Så kom med og opdag hele vinprocessen. Vi er midt i høsten i oktober og viser hele vinproduktionen fra vinmarken til arbejdet i vineriet. Vi afslutter med smagsprøver på vin under gæring og lidt til.

OKT: 14. | 18. | 21.

Varighed Kl. 11.00 – 12.30

Mødested Tusen Vin, Bognæsvej 35, 4300 Holbæk.

Praktisk information
Bring godt fodtøj til vinmarken

Our offer


Fortælleteater. Alene på scenen fremfører André Andersen Astrid Lindgrens gribende eventyr.. Alder fra 8 år.

Åbningstider Onsdag 10-21 torsdag til søndag 10-16

Kom indenfor i BRUNOS BODEGA og mød SønderJytte, Klåge, Allan Pisbows og alle de andre, der er lige så faste som resten af inventaret. Et morsomt, musikalsk og kærligt portræt af de brune værtshuse, der stadig bliver færre af.

Suggestions


Visit Vesterhavet

Velkommen til Visit Vesterhavet

Nissepigen Juliane kigger en morgen i sin julestrømpe, og til sin store overraskelse ligger der et brev fra selveste julemanden.

En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.

For arrangører
Har du brug for et billetsystem

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

CONTACT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Phone: +45 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.