Orkidé-safari
Magiske orkideer i unikke landskaber.
For enden af Langdal, Orø, 4300 Holbæk
Magiske orkideer i unikke landskaber.
For enden af Langdal, Orø, 4300 Holbæk
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2024. Juni 16. Sonntag, 13:00
Kom og få en flot naturoplevelse, mens du bliver klogere. Orkideer er meget kræsne og gror kun de smukkeste steder i Nordvestsjælland, hvor naturplejen er helt i top, så deres helt særlige biologi kan tilgodeses.
MAJ: 5 og 12. | 22. / JUNI: 16.
Varighed Kl. 11.00 – 13.00
Mødested
5. maj P-plads længst mod SV, tæt på Lyngvej 2, Eskebjerg - masser af orkidéer, flere arter.
12. maj P-plads v. Rævebjerg, hvor Kårupvej møder Harebjerg - Hylde-gøgeurt i Bjergene
66. juni For enden af Langdal, Orø, 4300 Holbæk - Mygblomst på ”Forklædet” på Orø.
Priser 150 kr. – Børn 3–11-årige 50 kr.
Frit efter Ole Lund Kirkegaards klassiker om det gule næsehorn på 2. sal skabt af Toppers trylleblyant. Om at holde fast i fantasien, inden vi alle ender som en sur bagerkone eller vred ZOO-direktør. Fra 6 år.
Figaros vender som altid det hele på hovedet i deres hæsblæsende og komiske opsætning af Frøken Nitouche ... laver halløj i klostret.
Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Et moderne og hylende morsomt lystspil om generationskløfter, uventet omsorg og spirende menneskeligt fællesskab
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!