Panzermuseum East Entrébilletter
Skandinaviens største koldkrigs militærmuseum
Skandinaviens største koldkrigs militærmuseum
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2021. Dezember 31. Freitag
Hos Panzermuseum East er fokus rettet på fysisk at fremvise hvad der ville have været at se i luften og gadebilledet hvis Danmark var blevet angrebet af Warszawapagten i koldkrigsperioden 1955-1991. Der vises også en særudstilling om Danmarks civile beredskab. Hver dag i sommerferien køres der truck-safari i en stor 6x6 militærbil. Mulighed for overnatning i museets bunkerslignende shelters.
Åbningstider:
Museet har åbent fra 18/04 til 27/10 2019
• Mandag lukket
• Tirsdag 10-17
• Onsdag 10-17
• Torsdag 10-17
• Fredag 10-17
• Lørdag 10-17
• Søndag 10-17
Rundvisning med guide:
Der er mulighed for rundvisning mod gebyr 650,- (90 min) skal bookes på 20259048 eller send mail til allan@panzermuseumeast.dk.
På rundvisningen berøres emner som teknik, historie og museets oprindelse.
BYEN BRÆNDER RELEASEKONCERT
Kom med til releasekoncert på bandet BYEN BRÆNDERs nye konceptalbum, hvor Thomas Høj Falkenberg, født og opvokset i Vejen, står i front som forsanger.
Stig & Vennerne AKUSTISK genoptager den koncertform, som var Flemming ’Bamse’ Jørgensens foretrukne i de sidste år af hans liv og karriere, nemlig den intime akustiske koncert med snak og drilleri mellem sangene. Du vil kunne synge med på alle hans største hits, udført med respekt og kærlighed af Stig Rossen og de resterende medlemmer af Bamses Venner. Koncerten laves i samarbejde med Danske Seniorer.
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
De rytmiske kor Di Vers og Lejre Rytmiske Kor synger Beatles-sange
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!