ROOTS4
Som navnet antyder, går vi tilbage til rødderne og vi vil fiske nogle af de gode gamle klassikere op og vil lave ærlig mad af gode råvarer.
Vi glæder os til at give jer byens bedste restaurant oplevelse!
Som navnet antyder, går vi tilbage til rødderne og vi vil fiske nogle af de gode gamle klassikere op og vil lave ærlig mad af gode råvarer.
Vi glæder os til at give jer byens bedste restaurant oplevelse!
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Som navnet antyder, går vi tilbage til rødderne og vi vil fiske nogle af de gode gamle klassikere op og vil lave ærlig mad af gode råvarer.
Sammen med vores mange års erfaring både inden for kokke- og tjenerfaget, skaber vi en frokost/aften oplevelse som er i top og prisen er holdt nede så den er til at forstå. Vi glæder os til at give jer byens bedste restaurant oplevelse!
Menu
Forret: Saltede og koldrøget Ørred fra Bisserup Fisk – Grøn urtecreme – syltede havtorn- små salat toppe – surdejsbrød med rødbede smør
Hovedret: Øko skov kylling fra Bangs – (Stegt Bryst & confiteret Lår) – Svampe fra Skoven – Nødder – Gulerødder Fra Den Gamle Gård glaseret i Sort Honning fra Ricco Kirkeby i Slagelse – Kartofler Fra Den Gamle Gård vendt med Krydderurter – Nedkogt Hønsesky med Doble fløde fra ostebørsen
Pernille Højmarks egen personlige fortælling om modgang, kampe og skelsættende livsøjeblikke. Fra en usædvanlig rå barndom, en heftig og vild ungdom til en alsidig karriere som sanger og skuespiller. Det er ufiltreret koncertteater i lille format. Forestillingen er baseret på hendes erindringsbog af same navn og indeholder både kendte og nyskrevne sange.
For nogle bliver det ikke rigtigt jul uden en koncert med Bachs Juleoratorium eller Händels Messias. Mange - især thyboer - har det på sammen måde med Engelsk Julemusik
STOLT er en musikalsk kærlighedserklæring til danskheden i al sin mangfoldighed. Forestillingen er baseret på designeren Nicholas Nybros spektakulære folkedragter. Sangene er skrevet af Katrine Muff og Lone Hørslev.
Kom og fremstil dit eget keramik På kurserne arbejder vi med teknikker, hvor ALLE kan være med, vi kvætser, pladeteknik,…
Kom med ud at opleve vinterlandskabet ved Lønne, og få forbrændt nogle julekalorier.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.