Sommer i Tyrol
Desværre er forestillingen aflyst.
Folketeatret har pustet støvet af den kendte og elskede operette, som foregår på gæstgivergården "Den Hvide Hest" i de østrigske alper.
mehr
Desværre er forestillingen aflyst.
Folketeatret har pustet støvet af den kendte og elskede operette, som foregår på gæstgivergården "Den Hvide Hest" i de østrigske alper.
mehr
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2021. April 27. Dienstag, 19:30
Overtjeneren Leopold forelsker sig i værtinden Josepha, men hun er mere interesseret i undertøjsfabrikant Sülzheimer.
Operetten er bearbejdet af instruktøren Rolf Heim med en kærlig hilsen til komedien Halløj op badehotellet og med et blik tilbage på erik Ballings filmversion med bl.a. Dirch passer og Susse Wold.
Medvirkende:Jesper Groth, Kasten Jansfort, Søren Hauch-Fausbøll, Meike Bahnsen, Marie Mondrup, Troels Malling, Clara Ellegaard, Niels Anders Manley, Morten Bo Koch, Kristoffer Sass, Katrine S. Nørgaard
I Hvide Sande finder du noget af det bedste sildefiskeri i Danmark. Så godt, at silden hvert år sidst i april er centrum for den stemningsfulde Sildefestival
24. april, 25. april & 26. april
Man kan kun tilmelde sig én voksen-konkurrence eller alle tre voksenkonkurrencer. Man kan tilmelde sig online til og med onsdag d. 22. april – derefter kan man kun tilmelde sig ved at møde op i teltet d. 25. april til indregistrering, hvor man skal betale kontant eller via mobilepay.
Brunos Bodega er en fuldstændig almindelig bodega. Her findes ikke skæve eksistenser. Kun mennesker. Kom indenfor og mød SønderJytte, Klåge, Allan Pisbows og alle de andre, der er lige så faste som resten af inventaret. Her lever hverdagsdrømme og -tragedier side om side. Og selv om irritationer kan nå uanede højder, rækker netværket tæt og fast ind under selv de dybeste fald.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Otto Olrik og Amalie Klæstrup kendt fra ”Gift ved første blik”
Guidet vandretur i Nymindegab og en lækker hotdog og godt øl til slut i Esehusene
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!