Sov ude i Rude (Juli)
Luksuscamping på Sjælland - Glamping!
Det eneste, du skal medbringe er dyne/sovepose, sengelinned, toiletgrej og proviant.
Luksuscamping på Sjælland - Glamping!
Det eneste, du skal medbringe er dyne/sovepose, sengelinned, toiletgrej og proviant.
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Vi kan i år tilbyde overnatning i seks sprit nye tipitelte fra 2-4 personer samt forbedrede toiletfaciliteter.
Campingferie er ikke nødvendigvis lig med hårde liggeunderlag, kolde soveposer og utætte teltdue.
I Rude kan du opleve den nyeste trend indenfor camping og moderne friluftsliv – glamping. Glamping er glamourøs camping, hvor du kommer tæt på naturen og kombinerer det primitive lejrliv med mere luksuriøse forhold og en god nats søvn.
I Rude øst for Skælskør kan hele familien overnatte i tipier i en privat granskov, tilberede mad over bål, vågne til fuglekvidder og nyde udsigten til åbne marker. De solide telte har fast bund og er udstyret med rigtige senge og luksusmadrasser.
Hele lejrområdet er indrettet med køkkenbord, spisebord, grill og bålplads, og der er køkkenservice, køleskab, vand og strøm til rådighed.
Du slipper for selv at slå pløkker i jorden, pumpe luftmadrasserne op og finde primussen frem. Det eneste, du skal medbringe er dyne/sovepose, sengelinned, toiletgrej og proviant.
Pris og praktisk information
2 voksne og 2 børn kr. 850.- pr. telt
2 voksne: kr. 650.- pr. telt
6 telte
Checkind fra kl. 16.00 og Checkud senest kl. 10.00.
Seneste booking dagen før kl. 18.00.
Læs mere på sovudeirude.dk
En dukketeaterforestilling om at være den man er på trods af gruppe- og forventningspres og blodig tyrefægtning. Ferdinand tør være den han er, træde ud af ræset, læne sig tilbage og bare nyde roen. Fra 4 år.
Bruuns Chokolade glæder sig over endnu engang at kunne åbne den smukke Fuchsiahave op for Afternoon Tea 2026.
Kom med til en festlig og højtidelig åbning i godt selskab. I kan møde ”serveringspigeholdet” med forklæder og kyser, som i gamle dage. Og så kommer borgmesteren og holder åbningstalen.
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Fortid og nutid mødes i Axels minder om Den Rejsende Højskole og Evas teater, der drives på individualistiske vilkår. AMDI…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!