program


Vandretur med værterne til Vejrhøj

Vandretur med værterne til Vejrhøj

Tag med på vandretur, hvor vi bevæger os gennem mange landskabstyper; strand, lyng, mose, skov og mark, mod bjergtoppen.

Ingen aktuelle arrangementer

Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk

Målet er Vejrhøj, en kendt gravhøj 121 meter over havets overflade, hvor du kan nyde udsigten ud over Sejerøbugten og Odsherred - og i klart vejr kan man se helt til Roskilde! Der er masser af historier om området, og vi besøger keramikeren Line Billeskov i Vindekilde undervejs, og får en forfriskning.

Alle aldersgrupper er velkomne, børn dog kun i følgeskab med voksne. 

Aktuelt


🎶 En aften med irsk og amerikansk folk på Studio 73 🍀

Vil du med på en tur ”down memory lane”? De er der alle sammen: ”Manden på risten”, ”Sangen om Larsen”, ” Du er min øjesten”, ”Der kommer altid en sporvogn og en pige til”, ja og mange flere og selvfølgelig ”Solitudevej”.

Oplev et musikalsk og muntert højskoleophold i Velling med forestillingen METER I SEKUNDET, baseret på Stine Pilgaards bestseller. I Folketeatrets version synger publikum med, mens de møder romanens farverige personer.

PÅ PLAKATEN


Visit Nordsjælland

Velkommen til Nordsjælland.

Sank naturens vilde planter og bær og og lær at lave dine egne velsmagende snapse

Åbningstider Onsdag 10-21 torsdag til søndag 10-16

For arrangører
Billetsalg - tilmelding

Har du brug for billetsalg, tilmelding eller event management. Skal I bruge en løsning i jeres eget brand? Skal det være helt enkelt, eller har I særlige behov? Se hvor nemt I kan komme igang her.

KONTAKT BILLETEXPRESSEN


Mail:support@billetexpressen.dk

Tlf. 5330 0132 (10.00 - 15.00)


Få de gode nyheder først

For at tilmelde dig vores nyhedsbrev skal du blot indtaste din email-adresse og tryk Tilmeld:

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.