Vinterbade festival i VØ - D. 28 december 2023
Vi glæder os til at gentage den (iskolde) og hyggelige tradition i Vorupør, Vinterbade festival 2023!
Vi glæder os til at gentage den (iskolde) og hyggelige tradition i Vorupør, Vinterbade festival 2023!
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
PROGRAM for Vinterbadefestivalen i VØ d. 28 december 2023
11:00: PLADSEN ÅBNER
Masser af hygge, levende musik, gløgg, forskellige snapse med urter fra Nationalpark Thy og boder, hvor der kan købes andet vådt og tørt, koldt og varmt.
13:00: VI GÅR I VANDET
17:00: FESTIVALEN ER SLUT
Adgang til området: Entré DKK 20,- Sælges kun ved indgangen.
Badebillet: DKK 200,- for voksne og DKK 100 kr. for børn under 18 år.
Billetten indeholder for de badende: Adgang til havbadet, parkering tæt på badeområdet (så længe pladser haves og mod forevisning af badebillet), adgang til varmtvandsbassiner og isbade, direkte adgang fra omklædning ned til havbadet
Bad-baren er åben fra 13:00 – 15:00
De badende får fri kakao, gløgg, suppe og smag af forskellige kryddersnapse med urter fra Nationalpark Thy. Fri bar (- øl, vin og "små skarpe") og selvfølgelig adgang til hele området. Der serveres dog intet med alkohol for unge under 18 år.
Vi opfordrer til, at man som klub melder sig hos vores konferencier, Kim Poulsen, så vi kan markere glæden ved, at man også i foreninger støtter op om arrangementet. Er der særlige kendetegn, noteres de, så genkendeligheden er endnu tydeligere.
VI GØR OPMÆKRSOM PÅ, AT MAN ER VELKOMMEN BÅDE MED OG UDEN BADETØJ.
Et realistisk og humoristisk familiedrama med social kant om et bryllup, hvor gammelt nag slår revner i familieidyllen. Et drama med alt fra kjolekrise til bristede drømme og forbudte længsler.
En musikalsk tidsrejse tilbage til dengang, Tine Bryld gav os mod til at tale om alt det svære. En ungdom præget af kold-krigsfrygt og arbejdsløshed. Tine Bryld - en livline for en hel ungdomsgeneration.
Policeman’en rykker ud i foråret 2027! En 50-års jubilæumshyldest til Sting og The Police. Stings imponerende bagkatalog af hits har været en tur igennem MusicalDanmarks musikalske maskinrum.
Oplevelser for hele familien
Akvarier hvor der både må røres og kigges!
Traditionen tro åbner Jim Lyngvild og Morten Paulsen igen i år dørene til deres fælles hjem vikingeborg, Ravnsborg, for det…
Cph Art Space er et andet koncept for at skabe rum og ramme om kunst af høj kvalitet.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.