Det´ lunt i nat
OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Onsdag, 22. September 2021 19:30
Det´ lunt i nat
- Danske Operetteperler
Operetten lever, traditionen fortsætter! Forestillingen, som blev corona-ramt to gange, indleder nu Amagerteatrets 58’ sæson.
Et indtagende scenisk rum – de smukkeste kostumer og rekvisitter – dansetrin en masse – musik, sang og lystigt spil fra nogle af de fineste kunstnere, vi har herhjemme lige nu – en skuespillerinde tager sig af Dyveke – og en fortælleglad konferencier af de mange anekdoter, der er fulgt med historiens vingesus!
OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem – og ja, fortsat ud i fremtiden!
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
I Hvide Sande finder du noget af det bedste sildefiskeri i Danmark. Så godt, at silden hvert år sidst i april er centrum for den stemningsfulde Sildefestival
24. april, 25. april & 26. april
Man kan kun tilmelde sig én voksen-konkurrence eller alle tre voksenkonkurrencer. Man kan tilmelde sig online til og med onsdag d. 22. april – derefter kan man kun tilmelde sig ved at møde op i teltet d. 25. april til indregistrering, hvor man skal betale kontant eller via mobilepay.
Bestyrelsen introducerer først forestillingerne der vil blive vist i 2026-27. Efter en pause skal du opleve en kabaret om den svensk-hollandske Cornelis Wreeswijk. Han var en af de helt store kunstnere i Sverige – men også i Danmark, hvor hans smukke sange som ”Visen om de atten svaner”, ”Felicia adjø” og ”Veronica” stadig har et meget stort publikum.
Lær at ro kajak og bliv sikker på vandet på 2 dage - IPP1 + IPP2 Vi holder til i de smukkeste omgivelser i Lammefjorden, oftest ud i læ for vinden, og med lavt vand de første 100 m ud.
En rundvisning på Vejrhøj Vingård - i marken og vineriet - med smagsprøver.
Åbningstider Onsdag 10-20 torsdag til søndag 10-16
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.