 
											Det´ lunt i nat
				OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
							
 
											
				OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
							
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Dato for seneste arrangement: Onsdag, 22. September 2021 19:30
Det´ lunt i nat 
- Danske Operetteperler
Operetten lever, traditionen fortsætter! Forestillingen, som blev corona-ramt to gange, indleder nu Amagerteatrets 58’ sæson.
Et indtagende scenisk rum – de smukkeste kostumer og rekvisitter – dansetrin en masse – musik, sang og lystigt spil fra nogle af de fineste kunstnere, vi har herhjemme lige nu – en skuespillerinde tager sig af Dyveke – og en fortælleglad konferencier af de mange anekdoter, der er fulgt med historiens vingesus!
OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem – og ja, fortsat ud i fremtiden!
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
Du får nu en enestående mulighed for at komme i Det Kongelige Teater i Nakskov Teatersal, når turnéforestillingen ”Sat i verden” kommer til Nakskov. Forestillingen er en nyskrevet komedie af bestsellerforfatteren Thomas Korsgaard om venskaber, familieforøgelse, ensomhed og den opreklamerede ret til singleliv.
Med afsæt i Shakespeares Richard III om magtens destruktive potentiale og ambitionens mørkeste sider sætter TEATERGRAD spot på tidløse magtstrukturer og tvivlsom loyalitet i den danske magtelite anno 2025.
Hjørring Sommerspil har i år fornøjelsen af at invitere jer alle med til det hyggelige Katholt i Sverige, når vi præsenterer “Vinter i Lønneberg”.Her tager vi publikum med til den livlige by, hvor den charmerende, men til tider lidt frække dreng, Emil bor. 
11. - 14. december 2025
Julekoncert med Tritonus – Et musikalsk lys i vintermørket
En rigtig familieforestilling for alle fra 4 år og opefter - også for deres voksne.. ”Otto er et næsehorn” er…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.