Det´ lunt i nat
OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2021. September 22. Mittwoch, 19:30
Det´ lunt i nat
- Danske Operetteperler
Operetten lever, traditionen fortsætter! Forestillingen, som blev corona-ramt to gange, indleder nu Amagerteatrets 58’ sæson.
Et indtagende scenisk rum – de smukkeste kostumer og rekvisitter – dansetrin en masse – musik, sang og lystigt spil fra nogle af de fineste kunstnere, vi har herhjemme lige nu – en skuespillerinde tager sig af Dyveke – og en fortælleglad konferencier af de mange anekdoter, der er fulgt med historiens vingesus!
OperetteKompagniet vil sørge for, at hele Tårnby atter nynner med fra plyssæderne, hele vejen hjem – og ja, fortsat ud i fremtiden!
Tirsdag 21. og onsdag 22. september 2021 kl. 19.30
Kom og vær med til årets sidste officielle koncert på Hvide Sande Masterclass og oplev næsten alle årets deltagere samt professorer i en perlerække af fortryllende værker
Som led i fejringen af Hvide Sande Masterclass’ 20-års jubilæum kan publikum opleve en særlig koncert i Outrup Kirke
En musikalsk romantisk komedie om vores allesammens behov for at føle os forbundne med andre. To ensomme mennesker hjælper hinanden tilbage til en skrøbelig glæde og kontakt med verdenen.
Gør dig klar til et vikingetogt på Bork Vikingehavn. Til at se udsigten fra toppen af Lyngvig Fyr. Til at…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!