Mere Musical
En kombination af live-musik og foredrag om musicalmusikkens udvikling fra 1920’erne og frem til i dag. Præsenteres af sanger Marie Westergaard og pianist Gustavo Cardinal.
En kombination af live-musik og foredrag om musicalmusikkens udvikling fra 1920’erne og frem til i dag. Præsenteres af sanger Marie Westergaard og pianist Gustavo Cardinal.
Du har søgt efter et afsluttet arrangement.
Vælg venligst fra vores aktuelle tilbud i søgemaskinen på billetexpressen.dk
Sanger Marie Westergaard vil sammen med pianist Gustavo Cardinal opføre flere af musicalgenrens fantastiske og elskede numre, blandt andet ”I Dreamed A Dream”, ”Somewhere”, ”Nobody’s Side” og ”Burn”. Sidst nævnte fra 2015 hit-musicalen Hamilton.
Du vil blive klogere på komponister og handlinger, alt imens du kan nyde musikeksemplerne udfolde sig live foran dig.
Marie Westergaard er uddannet sanger fra Musical Akademiet Fredericia, samt sanger og sanglærer fra Det Kgl. Danske Musikkonservatorium. Hun har forestillinger som Jesus Christ Superstar og Cabaret bag sig.
Gustavo Cardinal er uddannet pianist i USA (PhD, Indiana University) og har optrådt i mange lande som kammermusiker, akkompagnatør og solist.
Forventet varighed: 1 ½ time
Unum. siddepladser
FYRTØJET får nyt liv i denne sansemættede familieforestilling, hvor teater, streetdance, 3D-animation og musik smelter sammen til den evigt aktuelle historie om mod, handlekraft, håb og tilgivelse. Fra 7 år.
Kom med ned under vandet, mellem de vuggende vandaks og oplev haletudsen Myrs forunderlige forvandling fra lille til frø. Sanseligt billedkunstteater for de mindste. Alder 2-5 år.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
| 'Knas på Grenen' inviteres publikum på en humoristisk og musikalsk rejse til Skagen omkring år 1900
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.