Waterman Travels fladfiskekonkurrence
Dato: 23/10
Arrangementet løber fra 8.00-15.00 og er inkl. frokost. Fiskeriet foregår ombord på lystfiskerskibene Fyrholm og Sværd og der sejles fra Helsingør
Pris er 700 kr.
50 pladser
Dato: 23/10
Arrangementet løber fra 8.00-15.00 og er inkl. frokost. Fiskeriet foregår ombord på lystfiskerskibene Fyrholm og Sværd og der sejles fra Helsingør
Pris er 700 kr.
50 pladser
You have searched for a completed event.
Please select from our current offers in the search engine on billetexpressen.dk
Last event date: 2012. Mai 9. Mittwoch, 20:00
Vi afholder fladfiskekonkurrence med en række flotte præmier. Konkurrencen er simpel, den længste fladfisk vinder konkurrencen, den næst længste bliver nummer to osv. Præmiebordet bliver spækket med flotte præmier fra bl.a. Waterman Travel, Garmin og Penn. Præmiefordelingen bliver sådan at nummer ét i konkurrencen er førstevælger på præmiebordet og sådan fortsætter det indtil bordet er tomt. Hovedpræmien er en fiskerejse til Maldiverne i November 2023, men der er også et par ture til Wales på spil samt andre gode præmier fra vores samarbejdspartnere.
Rejsepræmierne er personlige og kan ikke videresælges, og rejseperioden er også forudbestemt.
Overskuddet fra konkurrencen går direkte til udsætning af fisk i Øresund, her er målet at det bliver pighvar eller rødspætter.
Vi har ligeledes en sidekonkurrence, hvor alle har mulighed for at deltage. Det er en lodtrækningskonkurrence, hvor ét lod koster 100 kr. som går ubeskåret til udsætning af fisk. Man kan købe lige så mange lodder man vil og man behøver end ikke deltage i hovedkonkurrencen for at deltage. Her udloddes der en fiskerejse til Wales med Waterman Travel, et garminur fra Garmin, et Penn Slammer 4 fra Purefishing, gavekort fra Hondashoppen, gavekort fra Hvidovre Sport og flere andre fine præmier.
Vi har aftalt med brancheorganisationen Dansk Lystfiskeri, at de vil bistå med kontrol af udsætningsstøtten.
Arrangementet finder sted søndag d. 23. oktober 2022 og løber fra kl. 8.00-15.00 og er inkl. frokost. Fiskeriet foregår ombord på lystfiskerskibene Fyrholm og Sværd og der sejles fra Helsingør. Der er i alt 50 pladser i konkurrencen. Pris er 700 kr.
Detaljeret præmieliste udsendes til alle deltager på et senere tidspunkt.
PÅ PLADSER TILBAGE!
(Se antal ledige pladser ved at åbne dropdown med antal billetter ud for prisen)
BRYLD — En verden på TVÆRS er den fjerde forestilling i Teatergrads musikalske Danmarkskrønike. Den fortæller historien om en kvinde, der lyttede – for alvor. Med en sjælden blanding af faglighed, kærlighed og kontant ærlighed mødte Tine de unge i øjenhøjde. Hun vidste, hvad hun talte om. Hun havde set det meste – og levet endnu mere.
Et realistisk og humoristisk familiedrama med social kant om et bryllup, hvor gammelt nag slår revner i familieidyllen. Et drama med alt fra kjolekrise til bristede drømme og forbudte længsler.
Vi glæder os til at byde dig velkommen til en dag med fordybelse, hygge og fantastisk vin.
FYRTØJET er et vaskeægte eventyr med fabelagtige skuespillere og artister, et bombardement af visuelle effekter, ny musik og tekster –…
En stærk og særpræget jødisk kvinde minder os om nogle af de begivenheder, der formede det forrige århundrede og får…
Posten im Warenkorb
insgesamt:
Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!